Top

Kategorie pytań

Najczęściej zadawane pytania

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Informacje podstawowe
  • Jaki jest mój login hasło do usługi e-learningowej?
    Do zalogowania wykorzystujemy standardowe poświadczenia stosowane na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Szczegółowe informacje znajdziesz tu.
  • Czy mogę uzyskać dostęp do kursu w celu zapoznania się z możliwościami platformy?
    Każdy z nauczycieli akademickich ma możliwość utworzenia dedykowanego kursu roboczego. W ramach zasobów takiego kursu nie ma nałożonych ograniczeń w zakresie dodawania dowolnych aktywności i treści co pozwala na indywidualne, dostosowane w czasie zapoznanie się z możliwościami technicznymi platformy. Zgłoszenie można przekazać drogą mailową na adres e-learning@wum.edu.pl
  • Czy pracownik administracyjny może uzyskać dostęp do Platformy e-Learningowej?
    Tak, wszyscy pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mają dostęp do platformy.
Praca na Platformie e-Learningowej
  • Jaki rodzaj materiałów mogę umieścić na Platformie?
    Platforma umożliwia umieszczanie zawartości merytorycznych w formie tekstu, animacji, materiałów wideo. Dodatkowo możliwe jest wykorzystanie szerokiej gamy funkcjonalności wzbogacających takich jak: krzyżówki, quizy, głosowania, lekcje, czaty, konferencje.
  • Kto jest opowiedzialny za przygotowanie materiałów dydaktycznych i ich publikację na Platformie e-Learningowej?
    Nauczyciel prowadzący e-zajęcia oraz koordynator kursu są zobowiązani do przygotowania i umieszczania treści merytorycznych związanych z prowadzonym kursem.
  • Czy po zakończeniu kursu lub aktywności w nim zawartych nauczyciel uzyska informacje o wynikach uczestników e-zajęć?
    Po uruchomieniu kursu obowiązkiem nauczyciela jest nadzór nad kursem, konsultacje ze studentami oraz nadzór nad efektami kształcenia. Dostęp do dziennika ocen oraz informacje dotyczące aktualnego postępu prac są udostępnione na platformie w czasie rzeczywistym już od momentu uruchomienia e-zajęć.
  • Czy raz prowadzony kurs mogę ponownie wykorzystać w kolejnych semestrze?
    Po zakończeniu kursu konieczna jest ewaluacja treści w nim zawartych, następnie kurs może ponownie zostać wykorzystany w kolejnych semestrach akademickich.
  • Jakie zajęcia mogę prowadzić w formie e-zajęć?
    Na platformie można prowadzić wykłady, seminaria, ćwiczenia dla studentów studiów jednolitych, I i II stopnia oraz doktorantów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Inne
  • Ile wynosi przelicznik rozliczania godziny (pensum) dla e-zajęć?
    Przelicznik wynosi 1:1.
  • Czy materiały dydaktyczne umieszczone na platformie są bezpieczne?
    Wszelkie materiały chronione są przed dostępem dla osób nieuprawnionych. Zawartość kursu jest dostępna dla studentów wyłącznie realizujących kurs z prawem odczytu z zapewnieniem wszystkich możliwości technologicznych dotyczących uniemożliwienia pobrania udostępnionych zawartości.
  • Chcę wykorzystać platformę wyłącznie do umieszczania materiałów dydaktycznych a nie prowadzenia e-zajęć. Czy jest taka możliwość?
    Tak, na Platformie można utworzyć kursy mające wyłącznie charakter repozytorium danych.